Lubuska Gala Disco Świebodzineiro

16-17 czerwca 2023, Świebodzin

FESTIWAL DISCO POLO ŚWIEBODZIN

Discopolo jest idealnym gatunkiem do tańca i od lat zabawia miliony Polaków. Dzięki temu sale koncertowe zawsze wypełniają się po brzegi. Od lat 80. można było zacząć mówić o discopolo jako gatunku muzycznym. Discopolo najczęściej usłyszymy grane na weselach czy zabawach. Dużą popularność muzyka ta zyskuje od lat 90. za sprawą takich zespołów, jak TOP-ONE, Boys czy Skaner. Discopolo Świebodzin oraz wszyscy zaproszeni artyści zadbają o to, aby muzyka i klimat eventu pozostawiły po sobie wspaniałe wspomnienia.

Harmonogram

PIĄTEK 16.06.2023

WKRÓTCE
SKANER
AFTER PARTY
SKOLIM
TOPKY
MIŁY PAN
PIĘKNI I MŁODZI
BOYS
SOBOTA 17.06.2023

SMOLIŃSKI
MIRAMI
WKRÓTCE
TOP ONE
DISCOBOYS
WKRÓTCE
WKRÓTCE

Artyści

Skolim i Woners Disco Świebodzineiro Discopolo Świebodzin

Skolim & Woners

Skolim to artysta muzyczny, oraz aktor znany z roli Patryka w serialu „Barwy Szczęścia” emitowanego w TVP. Autor hitów „Wyglądasz idealnie” oraz „Kiss me baby” które podbiły polski YouTube w roku 2022. Utwór „Wyglądasz idealnie” w 6 miesięcy od publikacji został wyświetlony ponad 100 mln. razy i jest najczęściej odtwarzaną polską piosenką w 2022 roku. Na swoim koncie ma również dwa wygrane pojedynki na zasadach MMA w federacji „Prime Show MMA”

WonerS to uczestnik TEAM SKOLIM i grupy TIK TOK SHOW zrzeszającej paczkę najlepszych Tik Tokerów. Jego utwór Szalony Weekend stał się w 2022roku hitem Tik Toka i nagrano do niego kilkanaście tysięcy fimików w 2 miesiące, natomiast utwory Milion Monet i Tabaluga podbijają YouTuba. Jego utwory grane są przez Radio VOX, WAWA / Supernova, Eska i RMF Maxx, a teledyski grane przez wszystkie TV muzyki tanecznej. Gra na największych polskich festiwalach i galach.

Skaner Disco Świebodzineiro Zespół Discopolo

SKANER

Skaner na swoim koncie ma 10 albumów, liczne przeboje i wiele nagród! Liderem i wokalistą grupy jest Robert Sasinowski. Zespół piosenką „Nadzieja” wygrał Pierwszy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Disco Polo w Koszalinie. Posiada dwie złote płyty i jedną platynową za album Pociąg do gwiazd.

Piękni i Młodzi Disco Świebodzineiro zespół discopolo

Piękni i młodzi

Zespół funkcjonuje od 2010 roku. Piękni i Młodzi we wrześniu 2014 opublikowali w serwisie YouTube teledysk do piosenki „Ona jest taka cudowna”, który od czasu premiery osiągnął wynik ponad 90 mln wyświetleń!

Miły Pan Disco Świebodzineiro artysta discopolo

Miły Pan

MiłyPan, a tak naprawdę Piotr Kołaczyński to artysta z Warszawy, który tworzy muzykę od 2018 roku. Posiada w swoim dorobku wiele tanecznych kawałków, które od razu stawały się hitami. Jego teledyski mają 600 milionów wyświetleń w serwisie YouTube!

Boys Disco Świebodzineiro

BOYS

Geneza zespołu BOYS to książkowy przykład jak inwencja twórcza żądnej przygód paczki młodych ludzi może wyjść naprzeciw wszelkim nastrojom, a za tym oczekiwaniom ówczesnego rynku oraz każdego człowieka, tym bardziej z początku Polski lat dziwięćdziesiątych. Cel był prosty i przejrzysty w swej wymowie: “gramy dla ludzi…“. Dziś ich teledyski mają miliony wyświetleń w serwisie YouTube!

TOP-ONE Disco Świebodzineiro

Top-One

Zespół TOP-ONE powstał wiosną 1986 roku. Założycielem i twórcą nazwy był Paweł Kucharski, wokalista i frontman (wcześniej również gitarzysta), a nazwa ta została zapożyczona z napisu na bluzie, którą Paweł miał na sobie na jednej z prób. Wówczas został uformowany skład, do którego weszli również: Sylwester Raciborski – ówczesny wokalista zespołu, Mariusz Lubowiecki – instrumentalista klawiszowy, Robert Kostrzębski – basowy instrumentalista klawiszowy i Maciej Jamroz – perkusja, później także manager zespołu.

Topky Disco Świebodzineiro duet discopolo

TOPKY

Angelika Żmijewska i Paula Karpowicz, które postanowiły działać w duecie. Po odejściu z zespołu Top Girls założyły zespół Topky. W nowym składzie wydały już hity które pokochała cała Polska: „Jeden taniec jedna noc” i „Dawaj mi pyska”.

Zespół After Party Disco Świebodzineiro

After Party

Zespół AFTER PARTY w ciągu 3 lat wbił się w czołówkę Polskiej muzyki tanecznej. Mega sukcesem zespołu było zajęcie 1 miejsca na Festiwalu w Kobylnicy gdzie za piosenkę TYLKO ONA JEDYNA otrzymali statuetkę za hit lata 2013 w głosowaniu widzów na antenie POLO TV. Zespół AFTER PARTY koncertował miedzy innymi w Szkocji, Szwecji, Niemczech, Anglii, Kanadzie i USA. W styczniu 2017r. Zespół otrzymał Diamentową Płytę za utwór ONA LUBI POMARAŃCZE oraz Srebrny Przycisk Play. Na swoim koncie mają również Złote oraz Platynowe Płyty.

Mirami Disco Polo

Mirami

Pamiętacie dziewczyny z grupy Mirami i ich hit Sexualna? Od wydania tej tanecznej piosenki minęło już 12 lat, a wciąż uwielbia ją dosłownie każdy. Artystki wydały w trakcie swojej kariery 3 albumy. Co ciekawe, wokalistki na przestrzeni tych kilkunastu lat zmieniły się nie do poznania, a ich zespół również przeszedł lekką metamorfozę. Dziewczyny występowały w różnych krajach: USA, Chiny, kraje Europy i współpracowały z gwiazdami muzyki Dance – wspólne piosenki z Danzel, LayZee aka Mr. President, Rene Dif from Aqua, Crystal Lake, Miami Rockers.

Smoliński DiscoPolo

Maciej Smoliński

Maciej Smoliński to wokalista, którego z pewnością dobrze znają fani muzyki DISCO POLO. Jest także prezenterem telewizyjnym znanym z kanału Polo TV. Jego piosenki w serwisie YouTube mają miliony wyświetleń!

DiscoBoys Disco Świebodzineiro

DiscoBoys

DISCOBOYS to świeżość na polskim rynku disco! Młody, kreatywny, pełen energii wokalista Kamil Kossakowski. Ich piosenki w serwisie YouTube mają dziesiątki milionów wyświetleń!

Discopolo Świebodzin

Wkrótce ujawnimy kolejnych artystów oraz pełny harmonogram!

O FESTIWALU DISCO ŚWIEBODZINEIRO

Znajduje się on przede wszystkim w samym sercu ziemi lubuskiej, czyli w Świebodzinie. Tuż przy przecięciu się dwóch kluczowych dróg zachodniej części Polski – Autostrady A2 i trasy S3. Właśnie tam odbędzie się szampańska niczym w Rio impreza Discopolo Świebodzin w Polsce zachodniej. Na największej scenie województwa lubuskiego zagra plejada gwiazd muzyki disco. Wśród nich legendy, które bawiły starsze pokolenia Polaków już w latach 90., jak i najnowsze gwiazdy podbijające obecne listy przebojów. Między innymi Miły Pan, Skolim & Woners oraz Piękni i Młodzi to idole wielu nastolatek, osiągający rekordy popularności zarówno w serwisie YouTube, jak i na Instagramie. Jacy jeszcze artyści zadbają dla was o godny zapamiętania wieczór? Przekonacie się już wkrótce.

Wszystko to na dodatek będzie miało miejsce w najpopularniejszym lubuskim mieście w Polsce – w Świebodzinie. Słynie on głównie z ponad 36-metrowego pomnika Jezusa, którego widać niemal z każdego punktu miasta. Teren festiwalu „Disco Świebodzineiro” będzie zawierać także strefę gastronomiczną z najsmaczniejszymi potrawami, które będą idealnie komponować się z chłodnymi napojami wyskokowymi, jak i tymi bez procentów ze strefy barowej. Oprócz tego, smakosze naszych festiwalowych potraw oraz trunków znajdą wyjątkową „strefę chillu” do swobodnego relaksowania się.

Nie pomijając oczywiście najmłodszych – specjalnie dla nich będzie przygotowana strefa zabaw DOIT. W niej znajdą się dmuchane zamki, kolorowanie twarzy i inne atrakcje dla podopiecznych. Nie wspominając już o tym, że każdy z naszych gości będzie mógł swobodnie zostawić swój samochód na dużym parkingu. Do bram festiwalu za to można zostać bezpłatnie przewiezionym naszym „DOIT-busem”. Discopolo lubuskie na zawsze zagości w waszych sercach jako stolica dobrej zabawy i najlepszej muzyki!

Będziesz z nami?